Rehabilitacja w domu

Brokuł 5/5 (3)
23 stycznia 2019
Pomoc psychologiczna dla ofiary po wypadku
19 kwietnia 2019

Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja nie jest, wbrew pozorom, związana jedynie z leczeniem pourazowym czy powypadkowym. Bywa również konieczna w przypadku leczenia wielu chorób, szczególnie przewlekłych.

Komu potrzebna rehabilitacja w domu?

Zdarza się, że celem rehabilitacji nie jest przywrócenie chorego do pełnej sprawności, a poprawa jego jakości życia oraz funkcjonowania na co dzień. Stała i regularna rehabilitacja pozwala zachować odpowiednią sprawność, a także w dużym stopniu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. Warto jednak pamiętać, że rehabilitacja jest albo bardzo kosztowna, albo trzeba na nią dosyć długo czekać.

Osoby, którym zależy na szybkich efektach i które nie mają możliwości wydawania wielu pieniędzy na zabiegi rehabilitacyjne, mogą postawić na rehabilitację w domu pacjenta. Jest to też dobre ponieważ pacjent nie musi jechać do gabinetu rehabilitacyjnego, albo np. stać w korkach (przypadek dużych miast typu Warszawa). Rehabilitacja domowa Warszawa to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można trenować swoją sprawność i poprawiać kondycję w sprzyjających, bo domowych warunkach. Rehabilitacja domowa to także dobre rozwiązanie dla osób, które mają spore problemy z poruszaniem i nie są w stanie dojeżdżać regularnie do ośrodka rehabilitacyjnego.

Rehabilitacja domowa przynosi szybkie efekty

Osoby, które potrzebują regularnej rehabilitacji, bardzo często skazane są na kolejki w państwowej służbie zdrowia, a co za tym idzie – przez wiele tygodni czy nawet miesięcy nie mogą rozpocząć leczenia. Wiąże się to często z postępowaniem choroby. Warto więc szukać rozwiązań, które pozwolą na szybkie rozpoczęcie rehabilitacji.

Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z opcji rehabilitacji domowej, która jest przeznaczona w szczególności dla tych pacjentów, którzy nie mają możliwości dotarcia do ośrodka rehabilitacyjnego bądź też maja spore problemy z poruszaniem się. Rehabilitacja we własnym domu to dobre rozwiązanie, oczywiście pod warunkiem, że mamy ku temu warunki, odpowiednią przestrzeń, niezbędny sprzęt, który przyda się podczas ćwiczeń czy zabiegów przywozi rehabilitant. Pacjent w domu czuje się bardziej rozluźniony dlatego też rehabilitacja może przynosić lepsze efekty.

Co więcej, ćwiczyć można nie tylko pod okiem rehabilitanta, ale również samodzielnie. Dzięki temu można w pewnym stopniu ograniczyć wydatki związane z rehabilitacją czy leczeniem. Jeśli rehabilitant pokaże dokładnie, jakie ćwiczenia trzeba wykonywać, można je bez problemu wykonywać samodzielnie… ba nawet warto wykonywać je aby polepszyć efekty rehabilitacji. To takie zadanie domowe w domowej rehabilitacji.

Please rate this

Summary
Rehabilitacja w domu
Article Name
Rehabilitacja w domu
Description
Jakie są plusy rehabilitacji domowej. Dlaczego rehabilitacja domowa przynosi szybkie efekty. Pacjenci są bardziej rozluźnieni w domu dlatego warto stosować rehabilitację domową.
Author
Marta
Marta
Masażystka i rehabilitantka.

1 Komentarz

  1. Artut pisze:

    Bardzo wartościowy artykuł. Sam przez kilka miesięcy korzystałem z rehabilitacji domowej. Bardzo mi pomogła.