Urazy podczas masowania

Sauny 5/5 (1)
14 lutego 2017
Cholesterol i kwasy tłuszczowe omega3
14 czerwca 2018

Urazy podczas masowania

Masażysta tak samo jak tenisista lub piłkarz, wykonuje wytężoną pracę fizyczną, która wymaga umiejętności, siły a także wytrwałości. Masażysta, identycznie jak sportowiec, wykorzystuje górne kończyny w sposób ekstensywny, tak że otóż ta cześć ciała jest najwybitniej narażona na kontuzje.

Jak prawie każdy sportowiec, masażysta powinien trenować, podtrzymać się w odpowiedniej kondycji fizycznej, wycofywać się z gry, kiedy pojawia się kontuzja i zaczekać, aż się wyleczy. Musi być także świadom swego ciała, albowiem to jego narzędzie do pracy. Świadomość ciała plus kolejne kluczowe pojęcie, oznacza znajomość doniosłych i słabych stron swego organizmu, zalety oraz limity, jak również zwiększona troskę o to jakie sygnały ciało przesyła w trakcie zarabiania. Jaźń powoduje, iż współgramy z organizmem, w związku z czym możemy prędko zareagować na różnorakie objawy i nie pozwolić na urazy. Trzecim naczelnym pojęciem jest wiedza. Trzeba mieć należytą wiedzę o fizjologii urazów, żeby zdołać rozpoznać należyte objawy oraz zrozumieć co będzie konieczne do ich wyleczenia. Odgadnięcie jak i dlaczego masażyści doświadczają kontuzji wspomoże w ocenieniu swojego ryzyka, tak że będą potrafili podjąć słuszne kroki w celu ochrony przed kontuzją.

Masaż jest olbrzymim obciążeniem dla rąk, kręgosłupa i odrębnych części ciała. Przy okazji, kiedy masażysta pochyla się nad pacjentem, który leży na łóżku do masażu, jest zobowiązany napinać mięśnie oraz od czasu do czasu pozostać w niewygodnej dla siebie pozycji. Prócz owych masażystów, jacy stosują przede wszystkim łagodne techniki wymagające małego nacisku, większość doświadcza różnych urazów bądź bólu w pewnym okresie ich kariery. Nie tylko masażyści są narażeni na to, rzeczywiście praktycznie każdy, kto operuje rękoma na przykład kasjerzy, muzycy, jednostki obsługujące komputer. Dłonie i ręce ze swymi drobnymi mięśniami, kośćmi plus ścięgnami, po prostu nie pozostały stworzone do znoszenia intensywnej plus powtarzającej się pracy przez bardzo długi czas.

Masażysta potrzebuje czasu, oddechu plus relaksu pomiędzy masażami, co umożliwia rozluźnić się mięśniom oraz ustrzec się konsekwentnego napięcia, które może dążyć do urazu. Pełnienie pracy w ciasnym gabinecie albo przy łóżku do masażu o niewłaściwej wysokości, na pewno spowoduje przyjęcie niewygodnej pozycji a także zmianę mechanizmów ciała. Niezdrowe zdarzenie w pracy potrafią również maksymalizować ryzyko kontuzji. Jak prawie każdy sportowiec, terapeuta powinien ćwiczyć, żeby był w stanie przedsięwziąć zwiększoną ilość aktywności fizycznej. Nagłe zwiększenie ilości masaży wolne od ćwiczeń, który pozwala na łaskawie dojście do takiego poziomu, wzmaga prawdopodobieństwo pojawienia się urazu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu fizjoarena.pl

Please rate this

Marta
Marta
Masażystka i rehabilitantka.

Komentarze są wyłączone.